Wyjątkowe atrakcje Ojcowa

Standard

Ojców – miejscowość, która związana jest z najstarszymi dziejami Polski. Miasteczko, jakie swoją nazwę zawdzięcza pięknemu czynowi Kazimierza Wielkiego, który na cześć swojego ojca Łokietka wybudował piękny zamek w XIV wieku – dzisiaj pozostały tylko ruiny. Wioska o niesamowitej historii położone jest w ciekawych, uroczych okolicznościach przyrody. Koniecznie każdy entuzjasta wycieczek po Polsce, powinien mieć go na swojej liście podróżniczych regionów, jakie warto zobaczyć. Nie mieszka tutaj zbyt wielu mieszkańców, jednak baza noclegowa jest przygotowana – podczas sezonu wakacyjnego, jak i pozostałych porach roku. Każdego roku, liczba turystów wybierających tą miejscowość wzrasta. Dlatego – zakwaterowanie jest jednym z najczęściej wybieranych w całej okolicy, gdyż stanowi idealne zaplecze noclegowe (np. baza Meteor), które umożliwi poznanie Ojcowa. Opinie turystów na temat miejscowości, jak i atrakcji oraz schronienia są bardzo przychylne – warto sprawdzić, co na ten temat piszą użytkownicy internetowi.

Do obiektów, jakie warto zwiedzić w regionie jest  Zamek w Ojcowie. Choć dzisiaj są to już tylko ruiny, niegdyś stanowiły prawdziwą potęgę. Jeżeli interesujecie się przyrodą, jaka dominuje w całej okolicy, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Przyrodniczego. Będziecie mogli zapoznać się z najciekawszymi informacjami dotyczącymi Ojcowskiego Parku Narodowego (info) – jednego z najpiękniejszych w całej naszej Polsce. Ojców to miejscowość, która kryje wiele podziemnych tajemnic w postaci jaskiń i grot. Podziwiać możemy przepiękne stalaktyty i stalagmity. Sporo z nich jest bardzo dobrze oświetlonych i zabezpieczonych – przygotowanych na potrzeby turystów. Często spotkamy się z niewielką opłatą za wstęp, nie są one zbyt wygórowane.

Jedną z najciekawszych jaskiń jest Grota Łokietka, znajduje się na Górze Chełmowej –  jest udostępniona tylko w określonych miesiącach w ciągu roku i możemy ją zwiedzać od kwietnia do października. Tuż za Bramą Krakowską znajduje się wyjątkowe miejsce, noszące nazwę Źródełka Miłości – polecamy zwłaszcza zakochanym. Ojców to miejscowość, która zaskoczy nas i pozbawi oddechu ze względu na piękne krajobrazy ale także niesamowite atrakcje, jakich nie spotkamy nigdzie indziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>