Turystyczny Poznań

Standard

Poznań jest miastem położonym w województwie wielkopolskim, którego jest stolicą. Usytuowany nad rzekę Wartą obejmuje obszar 261, 91 km². Na tym terenie zamieszkuje na stałe 542 348 tysięcy osób, co daje miastu piąte miejsce pod względem liczby ludności w Polsce. Jednak Poznań to nie tylko duże liczby, ale także atrakcje turystyczne, z którymi warto się zapoznać. Zanim jednak zwiedzanie, to na wcześniej rezerwacja noclegu. Baza noclegowa ma w swojej ofercie: hotele (także te pięciogwiazdkowe), hostele, motele, campingi, pensjonaty oraz pokoje gościnne u prywatnych właścicieli. Nie ma więc obaw, że nie znajdzie się wolnego miejsca nawet na tak zwaną ostatnią chwilę.

Początek zwiedzania zazwyczaj ma miejsce w najstarszej dzielnicy Poznania, czyli starym mieście. To tam znajduje się ratusz, zrekonstruowana waga miejska, odwach, kościół podominikański, kościół Katarzynek, kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa, bazylika farna oraz kościół franciszkanów. Przechadzając się ulicami miasta natrafi się na zespoły kamienic secesyjnych, katedrę św. Piotra i Pawła, liczne kościoły parafialne, klasztor elżbietanek, zespoły klasztorne bernardynek, bernardynów, dominikanek, dominikanów, franciszkanów, karmelitów bosych, reformatów i karmelitów trzewiczkowych. Natrafić można również na liczne XIX wieczne cmentarze, ale także na fortyfikacje Twierdzy Poznań, w której skład wchodzi aż 18 fortów. Do tego wiele zabytkowych budynków, w których mieszczą się szkoły, poczta i inne instytucje państwowe. Nie sposób ich wszystkich wymienić i nie każdą można łatwo znaleźć. Dlatego dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wycieczki po mieście z przewodnikiem lub zaopatrzenie się w audio-przewodnik.

Zwiedzanie miasta może być znacznie tańsze z kartą turystyczną, dzięki której można zyskać wiele zniżek. Poznań to nie tylko zabytkowe budynki, ale również jeziora, kąpieliska, pływalnie, korty tenisowe, pola golfowe, lodowiska i skatepark. W mieście można również wypożyczyć rower lub przejechać się zabytkowym tramwajem i autobusem. Dla aktywnych jest oferta kompleksu maltańskiego. Z pewnością jest to miejsce, do którego warto wybrać się całą rodziną i na sportowo spędzić czas. W Poznaniu odbywa się wiele imprez, między innymi: staromiejskie koncerty organowe, festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu, a także koncerty organizowane w ramach Maltańskie Sceny Muzycznej. Warto więc przyjechać do Poznania, zapoznać się z jego historią i cieszyć się wydarzeniami kulturalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>