Poddąbie zaprasza na udane wakacje

Standard

Poddąbie jest tak malutką miejscowością, że rzadko można ją dostrzec na mapie. Właściwie jest to nadmorska osada, której liczba stałych mieszkańców wynosi niespełna czterdzieści. Wioska położona jest w województwie pomorskim, w powiecie słupskim i w pobliżu jednego z najpopularniejszych kurortów – Ustki. Poddąbie może pochwalić się pięknymi morskimi krajobrazami oraz bardzo atrakcyjną lokalizacją. Serce letników skradły malownicze wysokie brzegi klifowe, które trudne znaleźć w większości polskich kurortach. To zupełnie inne uczucie opalać się przy okazałym klifie, niż przy głośnej restauracji. Ponadto aktywnemu spędzaniu czasu sprzyjają klimatyczne lasy bukowo-sosnowe, przez które wiedzie kilka szlaków turystycznych. Cała osada zatopiona jest wśród drzew. Do piaszczystej, szerokiej i czystej plaży prowadzi kilka dobrze przygotowanych ścieżek. Turyści pokochali takie intymne położenie, w którym mogą wreszcie w pełni odpocząć i zrelaksować się. Nie ma tutaj głośnej muzyki, a także tłumów turystów, których hałasowanie i niegrzeczne zachowanie uprzykrzają wypoczynek. W Poddąbiu taka sytuacja nigdy nie będzie miała miejsca. Spacerując lasem dochodzimy do niezwykłego, piaszczystego klifu, który łagodnie opada, aby zatopić się w przyjemnych wodach Morza Bałtyckiego. Te widoki zapierają dech w piersiach nie jednemu plażowiczowi. Można śmiało tutejszą plażę nazwać dziką, gdyż tuż obok nie ma restauracji i głośnych straganów. Są tylko ciche i spokojnie szeleszczące drzewa, które razem z szumem fal koją i rozładowują nie jeden stres, czy złość.

Wybrzeże bajecznie wygląda nie tylko w blasku, górującego słońca, ale także wieczorem, gdy subtelnie rozpływają się jego promienie w falujących wodach Bałtyku. Poddąbie położone jest w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego. Kilka minut spaceru dzieli nas stąd do dużego, przybrzeżnego Jeziora Gardno. To raj dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Zbiornik wodny usatysfakcjonuje także wszystkich wędkarzy, dzięki bogatym łowiskom drapieżnych ryb. Zagospodarowanie turystyczne Poddąbia mimo niewielkiej wielkości może robić imponujące wrażenie. Składa się z licznych obiektów noclegowych, gastronomicznych, rozrywkowych oraz sportowo – rekreacyjnych. Prawie dziesięć lat temu baza noclegowa (zobacz: meteor) oferowała ponad 1,5 tysiąca miejsc wypoczynkowych. Obecnie dzięki dynamicznemu rozwoju oraz wzrostu popularności osady liczba ta wzrosła kilkakrotnie. Turyści mogą zarezerwować domki letniskowe lub skorzystać z usług pensjonatów, hoteli, czy ośrodków rehabilitacyjno-leczniczych. Dzięki powietrzu przepełnionego jodem oraz specjalnym zabiegom i masażom może znacznie podreperować swoje zdrowie. Poddąbie to jedna z najpiękniejszych miejscowości nad polskim wybrzeżem. Znajdziemy tam wszystko to, co jest niezbędne do wymarzonego odpoczynku: piaszczysta plaża, falujące morze, cisza, spokój i relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>