Kultura w Gdyni

Standard

Gdynia, jak każde większe miasto w Polsce, może zainteresować turystę przez cały rok. Istnieją tu liczne instytucje kulturalne, zarówno te państwowe jak i prywatne fundacje, które dbają o to, by oferta kulturalna miasta przyciągnęła jak najwięcej osób. Gdynia jednak oprócz tego może się poszczycić idealną lokalizacją, która pozwala połączyć urlop nad wodą z udziałem w festiwalach czy pokazach.

Dodatkowym atutem Gdyni na pewno jest także jej baza noclegowa, która ze względu na tłumy turystów przybywających co roku do miasta, rozbudowała się w ostatnich latach. Będziemy mogli nie tylko wynająć na kilka dni pokój gościnny lub zarezerwować miejsce na polu namiotowym, ale także skorzystać z usług wielkich i dobrze wyposażonych hoteli []. Pozwalają one nie tylko na odpoczynek w nocy, ale dodatkowo prezentują bogatą ofertę usług, takich jak spa, baseny i siłownie.

W mieście funkcjonuje kilka teatrów. Największy z nich – Teatr Muzyczny im. Baduszkowej [https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Muzyczny_im._Danuty_Baduszkowej_w_Gdyni], dysponuje jedną z największych scen w kraju. Drugim istotnym punktem dla miłośnika teatru będzie Teatr Miejski im. Gombrowicza. Ale na tym oferta teatralna Gdyni się nie kończy. Co roku powstają w tym mieście nowe grupy i zespoły, które wystawiają swoje sztuki również w przestrzeni miejskiej. Dlatego, zanim wybierzemy się na urlop do Gdyni, dobrze jest przejrzeć dokładnie strony lokalne, które prowadzą kalendaria wydarzeń kulturalnych w mieście.Gdynia to także liczne galerie i muzea. Prezentują one pełny przekrój przez zagadnienia sztuki, kultury i nauki, więc zapewne każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jeśli kogoś nudzą obrazy i inne wytwory rąk ludzkich, to na pewno chętnie zobaczy Planetarium oraz Akwarium Gdyńskie. To nie tylko muzeum, ale przy okazji ogród zoologiczny. Zobaczyć tu można kilkaset gatunków ryb, ale także gady i płazy. Otwarto też specjalne sale kinowe, gdzie obejrzeć można filmy przyrodnicze opowiadające o życiu stworzeń morskich.

Rzeczą niespotykaną w innych miastach są też tzw. okręty muzea, które zobaczyć można na gdyńskim wybrzeżu. Mowa tu o niszczycielu ORP „Błyskawica” oraz żaglowcu „Dar Pomorza”. Bez wątpienia oba te obiekty warte są zobaczenia, dlatego też nie powinniśmy dłużej zwlekać z naszą wizytą w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>