Duszniki Zdrój – uzdrowiskowy charakter miasta

Standard

Na mapie Polski możemy odnaleźć wiele miejsc, które określane są mianem uzdrowisk. Jednym z nich są Duszniki Zdrój. Jest to niewielkie miasto na terenie województwa dolnośląskiego, zlokalizowane w powiecie kłodzkim. Powierzchnia liczy sobie 22,28 kilometra kwadratowego na których zamieszkuje 5029 osób. Na co dzień możemy tutaj odnaleźć więcej osób ze względu na to, że przyjeżdża tu wielu kuracjuszy oraz turystów. Na witrynie internetowej miasta, która prowadzona jest przez Urząd Miasta możemy odnaleźć zakładkę o nazwie: baza noclegowa. Jest to znaczne ułatwienie dla każdego turysty, który poszukuje odpowiedniego miejsca dla siebie. Na terenie osady odnajdziemy zarówno komfortowe hotele jak i pensjonaty, oraz przytulne kwatery (noclegi Duszniki Zdrój – cały spis) w których możemy poczuć domową atmosferę.

Ze względu na uzdrowiskowy charakter miasta, który odkryty został już w XVIII wieku n. e. funkcjonuje tutaj wiele zakładów typu SPA oraz różne gabinety kosmetyczne, z których z chęcią korzystają zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Wszystkie zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne opierają się głównie na czerpaniu z dobrodziejstw natury. Bardzo popularnymi zabiegami są kąpiele w minerałach oraz igliwiach, które działają odmładzająco na skórę, ale również kąpiele borowinowe, a także inhalacje z naturalnie występujących na tym terenie solanek, które znakomicie działają u każdej osoby która cierpi na astmę. Połączenie wysokich kwalifikacji, wiedzy na temat nowoczesnych metod oraz naturalnych surowców sprawia, że co roku w gabinetach kosmetycznych tego typu oraz w przychodniach przyrodoleczniczych ustawiają się długie kolejki chętnych osób.

Miejscem bardzo często odwiedzanym przez przyjezdnych są restauracje, karczmy oraz zajazdy, które serwują regionalne przysmaki. Ze względu na swoją lokalizację w województwie dolnośląskim, królują tutaj rolady, golonki i inne tego typu specjały. W Dusznikach Zdrój odnajdą coś dla siebie również miłośnicy lekkiej, śródziemnomorskiej kuchni. Funkcjonuje tu wiele restauracji, które podają dania z każdego zakątka świata. Na terenie miasta odnajdziemy również tradycyjne, rodzinne piekarnie i cukiernie, w których możemy spróbować ciast, których smaku nie zapomnimy do końca życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>